Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Filmat komikë të mirë për zemër

Shko poshtë

Filmat komikë të mirë për zemër

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Sep 24, 2011 11:59 pm

Filmat komikë të mirë për zemër

Shikimi i filmave komikë është i mirë për shëndetin tuaj, rekomandojnë ekspertët.
Rezultatet e një studimi më të ri tregojnë se shikimi i filmave apo programeve tjera që nxisin qeshje, ka efekt pozitiv në funksionet vaskulare.
Ndërkaq, shikimi i filmave me luftë ose atyre me tematikë horror, ka efekt krejtësisht të kundërt- shkakton stres mendor.
Vullnetarët pjesëmarrës në një studim, një ditë kanë shikuar segmente të filmit të Cameron Diaz, “There's Something About Mary”, ndërsa ditën tjetër kanë shikuar pjesë të filmit “Saving Private Ryan”, me Tom Hanksin në rolin kryesor.
Është vërejtur se filmat me përmbajtje humoristike kanë shkaktuar zgjerim të enëve të gjakut, kurse filmat me përmbajtje të rëndë kanë ngushtuar enët duke rritur presionin e gjakut që mund të jetë i dëmshëm për shëndet.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi