Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Brian Berg mjeshtër i kullave prej letre (Video)

Shko poshtë

Brian Berg mjeshtër i kullave prej letre (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jul 01, 2011 12:06 pm

Amerikani Brian Berg me vite merret vetëm me një zanat – krijimin e kullave prej letre dhe me siguri është njëri prej më të mirëve në “zanatin e tij”. Kullën e parë prej letre e krijoi kur ishte tetë vjeçar, ndërsa 37 vjeçari sot mban rekordin në krijimin e kullës më të madhe prej letrave të ndërtuar ndonjëherë.
Instilacionet e veta Berg i ka ekspozuar nëpër qytetet e SHBA-ve, ndërsa u bë i famshëm me ndërtimin e kullës tetë metra të lartë me 1.060 palë letra.

Amerikani nga letrat krijon replika të pallateve të njohura në botë. Thotë se i ndodhë rrallë që t’i rrëzohet kulla. “Kjo është forma ime e arkitekturës. Për shkak të gjeometrisë strukturale dhe peshës së letrave kullat janë shumë të forta dhe stabile”, tha Berg për Daily Mail.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Brian Berg mjeshtër i kullave prej letre (Video)

Mesazh nga Bukuroshja prej Sun Jul 03, 2011 10:20 am

Gje shum e bukur ke din nje art edhe shfrytezon ate :232o:
avatar
Bukuroshja
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi