Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Indianët për sterilizim fitojnë një makinë dhuratë

Shko poshtë

Indianët për sterilizim fitojnë një makinë dhuratë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jul 01, 2011 12:06 pm

Zyrtarët shëndetësorë në shtetin indian Rajasthan inkurajojnë burrat dhe gratë që t’i nënshtrohen vullnetarisht sterilizimit, ndërsa si shkëmbim ua ofrojnë dhuratë një makinë dhe shpërblime tjera.
Zyrtarët e nisën fushatën e re me qëllim të zvogëlimit të shkallës së lartë të natalitetit.

Ndër shpërblimet e ofruara është edhe një makinë e prodhimit indian “Tata Nano” i cili është i njohur edhe me epitetin si “makina më e lirë në botë”.

Shumë zyrtarë të qeverisë indiane shprehën shqetësim për shkak të numrit të madh të lindjeve. Nëse India vazhdon me këtë ritëm të shtimit natyror, deri në vitin 2030 do ta kalojë edhe Kinën sa i përket numrit të banorëve.

Mjeku Sitaram Sharm nga spitali “Jhunjhunu” në perëndim të Indisë tha se shpreson se shansi për të fituar një makinë do të jetë tërheqës për së paku 20.000 burra dhe gra për t’iu nënshtruar sterilizimit.

Spitali, po ashtu ofron motoçikleta, aparate televizive dhe oferta për ushqime. Oferta vlen për të gjithë indianët, e jo vetëm për banorët e shtetit Rajasthan.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Indianët për sterilizim fitojnë një makinë dhuratë

Mesazh nga Bukuroshja prej Sun Jul 03, 2011 10:21 am

Ncncnc qa nuk ben vaki ne kete bote .
avatar
Bukuroshja
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi