Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Futboll me bikini për ta shpëtuar klubin

Shko poshtë

Futboll me bikini për ta shpëtuar klubin

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jul 01, 2011 12:03 pm

Një klub futbolli i femrave nga Rusia i cili po përballet me probleme financiare ka gjetur një metodë të veçantë për të tërhequr shikuesit në stadium – lojën e ardhshme lojtaret e klubit do ta luajnë vetëm me bikini.
Klubi Futbollistik Rossiyanka nga Krasnoarmeysk afër Moskës mori këtë vendim pasi panë në fund të sezonit se borxhet po rriteshin.

I themeluar në vitin 1990, FC Rossiyanka ka fituar Kampionatin e Ligës Futbollistike të Femrave tri herë, më 2005, 2006 dhe 2010, ndërsa është kualifikuar dy herë për Ligën e Kampionëve të Futbollit të Femrave – dy herë ka arritur në çerekfinale.

Trajnerja e klubit Tatyana Egorova tha se përkundër këtij suksesi, ende nuk janë shumë të famshëm dhe shpreson se pak reklamë do t’i ndihmojë klubit për të grumbulluar fonde.

Fotografia e tyre publicitare për të promovuar ndeshjen e ardhshme është pritur shumë mirë nga mediat ruse por edhe ato botërore.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi