Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Shpikja më pikëlluese në botë? (Video)

Shko poshtë

Shpikja më pikëlluese në botë? (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jul 01, 2011 12:02 pm

Nuk është kurrfarë sekreti se njerëzit, përkundër lidhjes gjithnjë e më të madhe, ndjehen gjithnjë e më të vetmuar. Disa këtë problem e tejkalojnë me mënyra tradicionale, ndërsa të tjerët vendosin për shpikje të cilat ndoshta përgjigjen në një pyetje, por shtrojnë mijëra tjera të reja.
Në shpikje të tilla me siguri bën pjesë edhe Sense-Roid, një aparat i cili i mundëson pronarit ta përqafojë vetë veten. Edhe pse duhet ta pranojmë se Sense-Roid është një shpikje me koncept interesant, edhe më interesante është ekzistenca për një aparati të tillë.

Dikur ishte e mjaftueshme të gjeje shoqëri, por duket se ekziston treg i uritur për zgjidhje tjera. Ndoshta përqafimet e të tjerëve nuk mjaftojnë. Ndoshta dikush ka nevojë për një përqafim në rehatinë dhe privatësinë e shtëpisë së vet. Pa marrë parasysh motivet për këtë shpikje, shpresojmë se ndoshta dikë do ta bëjë të lumtur pasi vetë ky aparat disi duket pikëllues.

Aspak më “happy” nuk është as videoja e cila përshkruan se si funksionon ky aparat. Sqarimi i thjeshtë është se ekziston një jelek të cilin e veshë njeriu dhe një jelek tjetër i cili i vishet një kukulle.

Kur dëshironi të përqafoni veten, ju e përqafoni kukullën, ndërsa jeleku i kukullës impulset që i merr i përcjellë në jelekun tuaj dhe kështu gjithçka “ndien” kukulla do të ndieni edhe ju. Nëse dëshironi përshkrim më të detajuar ose ju intereson se si duket ky aparat në aksion, shikojeni videon:

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi