Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Orangutangu dhe qeni shokë të pandarë

Shko poshtë

Orangutangu dhe qeni shokë të pandarë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 10:14 amOrangutangu femër Surya dhe qeni Roscoe janë bërë shokë të pandarë, ndërsa për ta është publikuar edhe një libër me fotografi.
Dyshja e lumtur jeton në një rezervat të Karolinës së Jugut në Georgetown. Ata kanë fotografi së bashku duke pushuar, luajtur, përqafuar dhe notuar së bashku.“Roscoe ishte shumë i dobët kur e gjetëm në rrugë dhe vendosëm ta adoptojmë. Pasi që erdhi në azilin e kafshëve e pa orangutangun dhe vrapoi menjëherë pas tij. Menjëherë filluan të luajnë së bashku”, tha Bhagavan Antle, themelues i rezervatit.

Ai shtoi se qentë zakonisht kanë frikë nga majmunët, por duket se ky qen me orangutangun jetojnë në harmoni.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi