Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Pinguini gabimisht notoi deri në Zelandën e Re

Shko poshtë

Pinguini gabimisht notoi deri në Zelandën e Re

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 10:13 am

Pinguini Mbretëror bardh e zi kohë më parë po notonte në det rreth Antarktikut dhe duket se humbi orientimin, notoi 3.500 kilometra dhe përfundoi në plazhin me rërë në Zelandën e Re.
Kjo është hera e parë pas 44 viteve që një pinguin u paraqit në plazhin e Zelandës së Re. Pinguinin e para e vërejti Christine Wilton.

“E pashë një pinguin mbretërorë në plazh dhe fillimisht mendova se kisha halucinacione”, tha Christie.

Ekspertët thanë se pinguini me siguri është shëtitur nëpër Zelandë të Re në kërkim të ushqimit. Nëse vërtet ka notuar 3.500 kilometra nga Antarktiku në Zelandën e Re, atëherë i bie se këtë rrugë e ka kaluar për një muaj.

Ekspertët njoftuan se për pinguinët kjo nuk është e pamundur, pasi ata mund të qëndrojnë me javë në det, ndërsa dalin në tokë vetëm për tu çlodhur.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi