Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

“Derdhi ujë” dhe e la një qytet pa ujë!

Shko poshtë

“Derdhi ujë” dhe e la një qytet pa ujë!

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 10:12 am

Josh Seater, 21 vjeçar nga Portlandi, javën e kaluar vendosi të “kryejë nevojën” në rezervuarin e qytetit të ujit të pishëm dhe me këtë akt ai “lehtësoi” qytetarët nga rreth 30.240.000 litra të ujit të pijshëm, shkruan Gizmodo.
Seater është arrestuar pasi u vërtetua me kamerat e sigurisë, por pak vonë. Edhe pse është bërë pishman për veprën e tij, ujë më nuk ka, ndërsa disa mendojnë se ai nuk është fajtori i vetëm.

Udhëheqësi i departamentit të ujit, David Shaff, edhe vetë mendon se të gjithë e kanë shpallur idiot, pasi disa decilitra urinë nuk mund të paraqesin kurrfarë rreziku për qytetarët, me vendimin që mori për ta zbrazur rezervuarin dhe atë - për shkak të ndotjes.

Përveç se mbetën pa këtë sasi të pabesueshme uji, qytetarët do të paguajnë për këtë 32.700 dollarë.

Shaff mendon se do të kishte dalë budalla edhe sikur të kishte vendosur të kundërtën sepse ka edhe të tillë që nuk do të kishin pranuar ta pinin ujin e “ndotur”. Pas këtij incidenti të vogël, shumë qytetarë gjatë drekës do t’i ikin përdorimit të H2O.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi