Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Plaçkiti bankën, mori vetëm një dollar vetëm sa për ta futur në burg

Shko poshtë

Plaçkiti bankën, mori vetëm një dollar vetëm sa për ta futur në burg

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 10:12 am

Në përpjekje për të marrë ndihmën adekuate të mjekut, Richard James Verrone (59 vjeçar) plaçkiti bankën në Karolinën e Veriut, ku vjedhi vetëm një dollar.
Në fakt Verroneit të papunë i duhej urgjent ndihma e mjekut dhe nuk kishte para për tu shëruar. Kështu që vendosi të plaçkisë bankën për t’i nxitur policët që ta arrestojnë, ku do t’i nënshtrohej shërimit falas.

Pasi hyri në bankë punëtores ia tregoi thesin në të cilin shkruante: “Jam i armatosur. Ma jep një dollarë”.

Më shumë e befasuar sesa e frikësuar, punëtorja e bankës e dëgjoi dhe ia dha paratë e kërkuara. Varrone urdhëroi punëtoren ta thërrasë policinë, ndërsa ai u ul dhe priti arrestimin me gjakftohtësi.

Policia njoftoi se ky burrë i pafat nuk ishte i armatosur, por megjithatë e arrestuan dhe e dërguan në burg, që ishte edhe qëllimi i tij. Verrone ka problem me shpinën dhe këmbën e majtë dhe pasi nuk ishte i punësuar dhe nuk kishte sigurim shëndetësor, u detyrua ta përpilojë, siç tha ai, këtë plan për t’i ndihmuar vetes. Megjithiatë, ai do të lirohet nga burgu pas një muaji, edhe pse shpresonte se do të qëndronte më gjatë pasi për shërim i nevojitet të paktën një vit.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi