Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Druidët festuan ardhjen e verës në Stonehenge

Shko poshtë

Druidët festuan ardhjen e verës në Stonehenge

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 10:08 am

Gati 18 mijë druidë, hippikë dhe ata që i falen diellit u mblodhën të martën në mëngjes për të shënuar ritualin pagan në Stoneheng, për të shënuar lindjen e diellit në ditën më të gjatë të vitit.
Ceremonia tradicionalisht organizohet në monumentin atnik të Stonehengut, ndërsa besimtarët e pritën lindjen e diellit me muzikën e tupanave, këngëve dhe vallëzimit për nderë të ditës më të gjatë të vitit – ditës së fillimit të verës.

Ceremoninë zyrtare e udhëheqi druidi Arthur Pendragon Uther, i njohur edhe si John Rothwell, në lokalitetin për të cilin besohet se është ndërtuar për t’i bërë bashkë njerëzit dhe stinët, shkruan gazeta britanike Telegraph. Rreth 20 vetë u arrestuan për shkak të shkeljeve të vogla ligjore, posedimi dhe konsumimi i drogës.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi