Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Mish nga jashtëqitja e njeriut (Video)

Shko poshtë

Mish nga jashtëqitja e njeriut (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 10:07 am

Për disa gjëra vërtetë duhet pasur lukth të fortë. Apetit për mish nga jashtëqitjet e njeriut vërtetë nuk mund të ketë secili, ndërsa mu këtë e shpikën në Japoni.
Shkencëtarët në krye me Mitsuyuki Ikdeo nga Okoyama krijuan mishin nga jashtëqitjet e njeriut derisa po studionin mënyrat se si mund të përdoret jashtëqitja e njeriut. Disa u bënë edhe trima dhe e provuan, ndërsa thonë se ka të njëjtën shije si mishi i lopës. Zbulimin e ekipit të shkencëtarëve japonez e raportoi portali Weird Asian News.

Ikea tha se konsumimi i këtij mishi është i mrekullueshëm për ruajtjen e ambientit, ndërsa problemi i vetëm është në barrierën psikologjike të cilën njerëzit e kanë kur dëgjojnë se mishi është përfituar nga jashtëqitja e njeriut.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi