Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Me lakuriqësi thyejnë rekordin (Video)

Shko poshtë

Me lakuriqësi thyejnë rekordin (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 10:02 am

Saktë 400 notues lakuriqë vendosën të zhyten në ujin e ftohtë të plazhit Rhissil në Wales në përpjekje për ta thyer rekordin botërorë me më së shumit notues lakuriq të mbledhur në një vend.
Përveç se treguan kurajën të zhvishen lakuriq në praninë e mediave dhe shikuesve kuriozë, ndoshta më mbresëlënës është fakti se ata u lanë në orën 8 të mëngjesit, në një ditë të vranët duke u zhytur në ujin e akullt të detit.

Metro shkruan se zhurmat e tyre të gëzimit dhe emocioneve u ndërprenë nga britmat e shokut pasi u zhytën në ujin e ftohtë akull.

Megjithatë, të gjithë vazhduan dhe arritën ta thyejnë rekordin e deritashëm me vetëm 250 notues lakuriqë.

Organizatorët e kësaj ngjarjeje grumbulluan mbi 5.000 funte, të cilat do t’ia dhurojnë shoqatës bamirëse “Marie Curie Cancer Care”.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi