Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Martha Clements, stilistja e verbër (Video)

Shko poshtë

Martha Clements, stilistja e verbër (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 9:59 am

Pasi humbi shikimin, pritej që Martha Clements nga Wodbridge i Virginias të fillojë ta mendojë botën nga prizmi negativ. Por ajo nuk e zgjodhi këtë rrugë. Pesë vjet pasi u verbua, Clements filloi të punojë profesionin e ëndrrave të saj si stiliste.
“Këto flokë janë të gjata, o Zot”, thotë Clements derisa prek me dorë flokët e njërës prej klienteve. Clements pastaj mat flokët e klientes Kathy dhe i tregon se sa do t’i shkurtojë. “Mu këtu, këtu afër mjekrës”, thotë Martha.

Clements ka punuar si stiliste rreth 10 vjet para se të verbohej. Por, kur e shihni duke punuar, e harroni se ajo është e verbër. Clements në moshën 42 vjeçare u sëmur rëndë dhe humbi shikimin. Por kurrë nuk e humbi besimin për jetë më të mirë.

“I falem Zotit për çdo ditë të verbërisë sime, sepse jam gjallë. Kam mundur të vdes, por ja shpëtova. Unë jam e shëndetshme dhe kjo është më e rëndësishmja”, ka thënë ajo.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi