Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Baletani 91 vjeçar ende ekzekuton piruetin

Shko poshtë

Baletani 91 vjeçar ende ekzekuton piruetin

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 9:40 amJohn nga Britania e Madhe çdo ditë ushtron në shtëpi, ndërsa shkon në orët e baletit tri herë në javë. Ndjehet i frustruar pasi nuk mund t’i ekzekutojë disa pika siç ka mundur t’i bëjë më herët.
John Lowe (91 vjeçar) me siguri është baletani më i vjetër në Britaninë e Madhe, ndërsa edhe sot mund t’i ekzekutojë disa pika baleti që kërkojnë goxha angazhim, siç është pirueti.

Me balet filloi të merrej në moshën 79 vjeçare, pasi që vajza e tij u bë balerinë profesioniste, ndërsa vallëzimi e fascinonin. Ai thotë se çdo ditë stërvitet në shtëpi, ndërsa në orët e baletit shkon tri herë në javë.

Instruktorja e tij, Helen Pettit, thotë se John ka një talent të jashtëzakonshëm. Megjithatë, instruktorja thotë se shëndeti i tij nuk është aq i mirë sa t’i ekzekutojë disa pika që përfshijnë edhe kërcimet, shkruan Daily Mail.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi