Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Ku është Wally?

Shko poshtë

Ku është Wally?

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jun 23, 2011 9:39 amMijëra njerëz të dielën dolën në rrugët e Corkut, Dublinit dhe Portlaoseit të veshur si personazhi i librit “Ku është Wally” për të thyer rekordin botëror të Guinnessit.
Kjo ishte skena e librit “Ku është Wally” por me siguri ka qenë vështirë ta gjesh atë në atë masë të njerëzve të veshur njëjtë. Vitin e kaluar në thyerjen e rekordit morën pjesë 1.505 veta.

Sivjet janë ftuar që njerëzit të vishen me rrobat e “Ku është Wally” në tri lokacione, Cork, Dublin dhe Portlaoise, shkruajnë mediat lokale. Fushata dukej se doli e suksesshme pasi 3.657 veta të shtunën kishin veshur bluza me vija të bardha dhe të kuqe, kapela si dhe syze nga “Ku është Wally”.

Pamjen e personazhit nga e krijoi ilustruesi britanik Martin Handford, ndërsa libri për herë të parë është botuar më 1987. Në libër përshkruhen dhjetëra persona në një situatë të caktuar, ndërsa lexuesve u mbetet ta gjejnë Wallyn në atë tollovi.

Në Amerikë dhe Kanada, si dhe në disa vende të botës libri më shumë është i njohur me titullin “Where is Waldo”.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi