Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Amerikani diplomoi në moshën 99 vjeçare

Shko poshtë

Amerikani diplomoi në moshën 99 vjeçare

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jun 17, 2011 10:52 amLeo Plass nga Redmondi diplomoi në moshën 99 vjeçare në Universitetin Eastern Oregon. Plass regjistroi semestrin e fundit ntë fakultetit në vitin e largët 1932, por shpejtë ndërpreu shkollimin, pasi vendosi të punonte. I duheshin vetëm edhe tre muaj për ta marrë diplomën, e cila do t’i mundësonte atij të punonte si mësues.
Në atë kohë Amerikën e kishte prekur kriza e madhe ekonomike, kështu që Plass vendosi se është më mirë për ta pranuar ftesën e një miku dhe të fillojë punën në kompaninë e tij, për një rrogë më të lartë se të mësuesit, kështu që braktisi studimet.

Në një intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters, Plass deklaroi se kurrë nuk është bërë pishman që e braktisi Universitetin. “Është vështirë ta kuptosh tash, por në atë kohë thjeshtë nuk mund të merrje rrogë të madhe si mësues”, tha ai pasi mori diplomën. I sapodiplomuari i cili më 3 gusht feston ditëlindjen e 100, deklaroi se nuk ka plane për ta filluar një karrierë të re.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi