Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

“Parkuan” Mazdën brenda furgonit për të kursyer

Shko poshtë

“Parkuan” Mazdën brenda furgonit për të kursyer

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jun 17, 2011 10:45 amPolicët gjermanë mbetën të befasuar kur ndaluan një furgon të bardhë në të cilin gjetën të “parkuar” një makinë udhëtarësh, dhe atë të parkuar vertikalisht.
Dy burra nga Kazakistani vendosën të kursejnë para dhe vendosën ta “parkojnë” makinën e firmës Mazda në furgon. Pasi dështuan ta fusin brenda pasi furgoni ishte i ngushtë, vendosën që Mazdën ta ngarkojnë anash.

Rrezikun nga gërvishtjet e mundshme e mënjanuan duke përdorë peshqirë. Rruga drejt shtëpisë për Konstantyn Krolin dhe Cezar Chmielewskin përfundoi kur i ndaloi policia në Bargthheid të Gjermanisë.

“Nuk e kam të qartë pse na ndaloi policia. Gjithçka ishte në rregull dhe e sigurt. Nuk kishim asgjë gabim. Rruga deri në Kazakistan është e gjatë ndërsa çmimi i benzinës i lartë. Nuk kishim rimorkio kështu që vendosëm që makinën ta fusnim në furgonin e Cezarit. Dëshiruam vetëm të kursejmë para”, tha Konstantyn për gazetën gjermane “German Herald”.

“Kjo është situatë bizare. Nuk e kuptoj si kanë arritur ta ngarkojnë Mazdën në furgon. Është shumë vështirë. Çfarë është më e habitshme është fakti se makina nuk kishte pësuar asnjë gërvishtje. Nuk lejohet transportimi i tillë i makinave. Kjo është e rrezikshme për pjesëmarrësit tjerë në trafik. Furgoni ka mund të rrokullisej në çdo moment”, tha një zëdhënës i policisë gjermane.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi