Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Vizitoi 45.000 bare

Shko poshtë

Vizitoi 45.000 bare

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jun 17, 2011 10:39 am

Adhuruesi i birrës Bruce Masters arriti të regjistrohet në librin e rekordeve Guinness pasi vizitoi 45.000 bare britanike.
66-vjeçari kaloi më shumë se një milion milje prej se filloi të vizitojë kafenetë në vitet e 60-ta. Ndalesa e tij e fundit ishte bari “Hole in The Wall në Portsmouth” – por ai nuk e ka ndërmend të ndalet, shkruan Metro.

Ky qejfli i cili udhëton gjithmonë me tren thotë: “Ende ka shumë bare të mira që nuk i kam parë. Nëse është diç që ia vlen, atëherë këtë punë duhet bërë si duhet”.

Adhuruesi i birrës mban edhe një bazë të të dhënave të klubeve që ka vizituar në kompjuterin e tij. Por dy baret e tij më të preferuara janë ai i cili gjendet në pragun e shtëpisë së tij – “The Bumble Bee” dhe “The Swan” në qytetin e lindjes së tij në Flitwick të Bedfordshireit.

Ai e pranon se gruaja e tij nuk është aq krenare për rekordin e tij. “Por ajo nuk më pengon ta bëjë këtë punë, vetëm se i pëlqen të rri në shtëpi”, tha ai.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi