Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Biçiklistët nudo “pushtuan” Londrën

Shko poshtë

Biçiklistët nudo “pushtuan” Londrën

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jun 17, 2011 10:37 amProtestuesit nudo përshkuan me biçikleta rrugët e Londrës gjatë vikendit si pjesë e vozitjes nudo me biçikletë.
Përafërsisht 1000 çiklistë të zhveshur marshuan për më shumë se 10 kilometra, duke kaluar edhe afër Pallatit Buckingham.

Kjo protestë ishte paqësore dhe ishte organizuar kundër kulturës në të cilën krijohet varshmëri nga derivatet dhe makinat dhe për të promovuar transportin alternativ – biçiklizmin.

Kodi i veshjes gjatë garës së sivjetshme ishte “lakuriq me aq sa mundeni” ndërsa nga pjesëmarrësit nuk kërkohej të zhvisheshin lakuriq.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi