Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Amerikani deshi ta paguajë dënimin me 2500 monedha

Shko poshtë

Amerikani deshi ta paguajë dënimin me 2500 monedha

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Jun 12, 2011 9:13 am

Një burrë nga Utah në SHBA u dënua pasi që u përpoq ta paguajë faturën prej 25 dollarëve me 2500 monedha nga një cent. Incidenti ndodhi në një klinikë kur 32 vjeçari Jason West, nxjerri 2500 monedha në sportel, duke bërë të qeshin myshterinjtë tjerë.
“Jam i gatshëm të pres derisa t’i numëroni të gjitha paratë për tu bindur se i keni deri në centin e fundit”, Yahoo! Finance citon Westin të ketë thënë. Klinika thirri policinë dhe West u dënua 140 dollarë për prishje të rendit dhe qetësisë publike. Në raportin e policisë thuhet se centët ishin shpërndarë në sportel dhe nëpër dysheme.

Zyrtarët e klinikës thanë se ata kanë qenë të gatshëm t’i marrin centët, por “nuk tolerojnë që centët ose ndonjë objekt tjetër tu hidhen punëtorëve të tyre”.

West i tha gazetave amerikane se nuk i kishte hedhur centët, por thjeshtë monedhat ishin rrotulluar në sportel. “Kjo është natyra e monedhave. Ato rrotullohen, pasi janë të rrumbullakëta”. West tha se këtë faturë e kishte paguar disa muaj më herët, por zyrtarët e klinikës nuk ia kishin llogaritur.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi