Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Ngordhi qeni më i pasur në botë

Shko poshtë

Ngordhi qeni më i pasur në botë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Jun 12, 2011 9:10 amQeni më i pasur në botë, maltezeri Trouble ngordhi në moshën 12 vjeçare. Qeni i famshëm i miliarderës së ndjerë, Leone Helmsley, trashëgoi 12 milionë dollarë pas vdekjes së saj më 2007.
Kjo shumë u reduktua në gjykatë në 2 milionë dollarë duke e renditur qenin e bardhë maltezer në kreun e listës së qenëve më të pasur në botë. Trouble shpenzoi çdo vit 8000 dollarë vetëm për zbukurim, 1.200 dollarë për ushqim dhe truproje të cilët ishin gjatë gjithë kohës me të, pasi qeni kishte marrë disa kërcënime me vdekje.

Gazeta New York Daily News shkruan se qeni kishte ngordhur që më 2010, por kjo ishte mbajtur fshehur deri më tash. Nuk dihet se sa para kanë mbetur në llogarinë e tij, por e tërë shuma do t’i dhurohet shoqatës humanitare “Leona” dhe ish bashkëshortit të pasanikes Helmsley.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi