Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

1500 anëtarë të Facebookut e shndërruan festën në kaos

Shko poshtë

1500 anëtarë të Facebookut e shndërruan festën në kaos

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Jun 07, 2011 12:01 pmVetëm një click i gabuar në faqen e popullarizuar të rrjetit shoqërorë Facebook mund të ju kushtoj shtrenjtë. Këtë e përjetoi në lëkurën e saj 16 vjeçarja nga Hamburgu e cila nëpërmjet internetit ftoi shokët në festën e ditëlindjes, por gabimisht e bëri këtë ftesë publike, në vend se ta postonte privatisht. Në festë u paraqitën 1500 veta.
Vajza në profilin e saj paralajmëroi ditëlindjen e saj të 16, ndërsa praninë në këtë ngjarje e konfirmuan 15.000 veta. U paraqitën fizikisht rreth 1500 dhe u detyrua policia të intervenojë.

Rreth 100 policë intervenuan në festë, ndërsa u arrestuan gjashtë veta për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike dhe shkatërrimit të pronës. Pas marrjes në pyetje të gjithë të arrestuarit u liruan.

“Për fat të keq, vajza harroi ta regjistrojë këtë festë si ngjarje private”, tha zëdhënësi i policisë Mirko Streiber për agjencinë gjermane të lajmeve DPA. Ai konfirmoi se dhjetëra persona u lënduan pasi shkelën në copa xhami të thyera. Sipas zyrtarëve të policisë, për shkak të festës e tërë rruga ishte mbyllur.

Të rinj dhe të reja po argëtoheshin nëpër rrugë, në kulmet e garazheve ndërsa mbeturinat ishin hedhur në të gjitha anët.

“Para se të paralajmërohet ndonjë ngjarje së pari duhet njohur mirë rregullat e Facebookut, opsionet dhe mundësitë”, tha Streiber.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi