Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Bukuroshet prej lakre

Shko poshtë

Bukuroshet prej lakre

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Jun 05, 2011 10:35 amKëto modele glamuroze janë shumë të bukura sa që mund t’i hash. Artistja kineze Ju Duoqi krijon figura të femrave kryesisht nga lakrat, me titull “imagjinatë nga lakra kineze”.
Femrat e punuara në këto figura u përngjajnë atyre që dalin në revistat e modës, glamuroze dhe tërheqëse. Secila pjesë e këtyre skulpturave është punuar nga perimet, përfshirë rrobat, kapelat dhe aksesorët tjerë.
Gratë nga lakra të artistes kineze të sfidojnë bile edhe me belin e tyre, derisa qëndrojnë shtrirë në shtrat, ose kur mbulojnë gjoksin me duar.
Artistja nga Pekini përdorë forma dhe ngjyra të ndryshme të lakrave për t’i punuar këto figura, ndërsa më pas vetëm se i forcon me rrëmojëse dhëmbësh. Ju më herët ka përdorë edhe perimet tjera për t’i punuar disa skulptura të cilat në realitet ishin kopjet e veprave të artistëve të famshëm siç janë Leonardo da Vinci, Vincent Van Ghog dhe Andy Warhol, shkruan Daily Mail.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi