Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Tre infarkte në tre orë, fëmija britanik mbijeton

Shko poshtë

Tre infarkte në tre orë, fëmija britanik mbijeton

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jun 03, 2011 3:16 pmAlfie-atak-trePlot tre atake zemre brenda tre orësh, tre javë më parë. Bëhet fjalë për një fëmijë nga Wolverhemptoni, Alfie Green, të cilit sipas historisë së treguar në shtypin anglez, herën e parë zemra i ndaloi 17 minuta, por më pas në mënyrë të pabesueshme rinisi t’i rrahë.
Pastaj iu ndal dhjetë minuta pas atakut të dytë dhe dy minuta pas të tretit. E sërish rinisi t’i rrahë. Madje megjithë frikën e permanencës së një dëmi cerebral masiv, fëmija pati një riaftësim të plotë.
Ai ka habitur mjekët, të cilët pothuajse kishin hequr dorë nga mundësia për ta rigjallëruar.
Kurse e ëma, Stacy, 24 vjeç. Ka deklaruar: “Unë as që e dija që një fëmijë kaq i vogël mund të kishte një atak në zemër, e jo më tre. Por ai u tregua një luftëtar i madh. Kur zemra e tij rifilloi të rrihte, qava nga çlirimi”. Historia e Alfie është nga ato kulmoret, vërtet të pabesueshme.
Ai lindi i shëndetshëm në shtator. Tre javë më pas, Zonja Green dhe i ati Alfie Leonard Bratt, 25-vjeçar, kishin shkuar për pazar me vogëlushin, teksa ai ndali së marri frymë. “Disa ditë më parë e kisha dërguar te doktori – tregon e ëma -. Ata i dëgjuan kraharorin dhe i thanë se ishte mirë, por papritmas ndodhi ajo që ndodhi. Ishte e tmerrshme”.
I shoqi thirri ambulancën dhe Alfie u dëgua me shpejtësi në spital, ku mjekët shpjeguan se vogëlushi kishte pasur një atak në zemër dhe se zemra e tij ishte ndalur për 17 minuta. E në dy orët e mëpasshme pati edhe dy të atake të tjerë.
Ndërkohë që një grafi e bërë tregoi edhe se gjakderdhja kishte sjellë dëmtimin e anës së majtë të trurit të tij. Megjithatë, çdo gjë duket se u normalizua edhe pas pagëzimit të Alfiet në shtratin e spitalit.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi