Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Parada e biondeve

Shko poshtë

Parada e biondeve

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun May 29, 2011 10:47 pmKryeqyteti i Letonisë, Riga, edhe sivjet ka qenë nikoqir i Paradës tradicionale të biondeve në të cilën morën pjesë qindra bionde, por edhe disa burra me paruke të bardha në kokë.
Kjo ngjarje që vitin e parë ka tërhequr vëmendjen e madhe të mediave kështu që edhe sivjet një numër i madh i fotoreporterëve nga të gjitha anët e botës përcollën këtë ngjarje.

Organizatorja e ngjarjes Marika Gederte nga Asociacioni i Biondeve të Letonisë tha se Parada është bërë ngjarje tradicionale e cila tërheqë mijëra turistë, edhe pse fillimisht ishte organizuar për të përmirësuar disponimin në vendin e goditur nga kriza.

“Kemi 500 pjesëmarrës të regjistruar, nga Zelanda e Re, Finlanda, Italia deri te Lituania”, tha Gederte.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi