Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Zbulohen simbole misterioze në Piramidë

Shko poshtë

Zbulohen simbole misterioze në Piramidë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri May 27, 2011 6:53 pmPër herë të parë pas më shumë se 4500 vitesh, syri i njeriut pa brendësinë e hapësirave sekrete në brendësi të Priamidës së Madhe në Giza dhe zbuloi – edhe më shumë sekrete, shkruan New Scientist.

Roboti i cili përshkoi kanalin e brendshëm të piramidës, të gjatë 63 metra, zbuloi në brendësi disa simbole misterioze, për të cilat ekspertët nuk kanë përgjigjie se çfarë janë dhe nga rrjedhin.

Pasi rruga drejt dhomës së veçantë në brendësi të piramidës është e komplikuar dhe gjendet 146 metra në thellësi të piramidës – nuk është për tu habitur se aty askush nuk ka mundur të futet.

Piramidën e Madhe, sipas të dhënave historike, e ka ndërtuar faraoni egjiptian Kufu, i njohur me emrin grek Keops. Kjo piramidë përbëhet prej 2.3 milionë blloqeve të granitit dhe gurëve. Përveç simboleve të panjohura, të cilat nuk janë të ngjashme me hieroglifet, janë gjetur edhe disa copa të pazakonta metali, të cilat janë vendosur në bllokun e parë të madh i cili mbron një dhomë brenda piramidës. Deri më tash nuk janë zbuluar kurrfarë artefakte.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi