Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë

Shko poshtë

Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue May 24, 2011 10:24 pmKompania japoneze “Yumeshokunin” lansoi një brushë dhëmbësh, efikase në mbajtjen e hixhienës së dhëmbëve dhe gojës e cila mund të përdoret pa pasur nevojë fare për pastë dhëmbësh.
Fijet e brushës, të quajtura “misoka” janë të lyera me nanomateriale falë të cilave pasta është e tepërt, ndërsa nuk është e detyrueshme as higjiena shtesë e gojës gjatë ditës, pasi mjafton vetëm procedura e larjes së dhëmbëve në mëngjes.

Autorët e brushës thonë se “misoka” jo vetëm se pastron dhëmbët por mbron edhe dhëmbët nga kariesi.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi