Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Cifti me i gjate ne bote

Shko poshtë

Cifti me i gjate ne bote

Mesazh nga answeR hackeR prej Sun Dec 19, 2010 9:13 pm


Shitësja e patundshmërive Laurie (46 vjeçe) dhe zyrtari i një firme telefonike Wayne Hallquist (56 vjeç) nga Stocktoni i Kalifornisë së bashku janë të gjatë më shumë se katër metra.

Kjo është arsyeja që libri i rekordeve ‘Guinness’ i shpalli ata si çiftin më të gjatë në botë.

Laurie Hallquiest është e gjatë 1.98 centimetra, ndërsa bashkëshorti i saj është 10 centimetra më e gjatë se ajo.

Laurie dhe Wayne janë njohur para shtatë vitesh në një klub të kishës për beqarë. Laurie hyri brenda në lokal dhe pasi e panë të pranishmit, të gjithë kthyen kokën nga Wayne i cili gjendej në anën tjetër të dhomës. “Për mua ajo ishte dashuri në shikim të parë”, thotë Wayne Hallquist.

Hallquistët nuk kishin aplikuar në librin e rekordeve ‘Guinness’, pasi i dekurajonte fakti se në shekullin e XIX kishte jetuar një çift i martuar, ku burri dhe gruaja së bashku ishin më të gjatë se 2.13 centimetra secili. Por kur kuptuan se ekziston edhe një kategori për çiftet e gjalla, menjëherë thirrën zyrtarët e ‘Guinnessit’. Cifti Hallquist mposhti ish kampionët Keisha dhe Wilco van Kleef-Bolton për vetëm dy centimetra.

avatar
answeR hackeR
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi