Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Fotografitë nga majat e ndërtesave më të larta

Shko poshtë

Fotografitë nga majat e ndërtesave më të larta

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri May 20, 2011 6:00 pmFotografimi i pamjeve nga ndërtesat më të larta në qytet, i njohur edhe si “rooftopping”, vitet e fundit po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar. Ky është zanat vetëm për ata më trimat, për ata që nuk kanë frikë të ngjiten në ndërtesat më të lartë të botës, t’i afrohen skajeve dhe të shkrepin fotografi të pabesueshme.
Me këtë profesion merret edhe kanadezi Tom Ryaboi. Ai ka vite që udhëton nëpër botë, ngjitet në ndërtesat më të larta dhe bën fotografi.

“Kur ngjitem në maje të ndonjë rrokaqielli ndjej një vërshim të pabesueshëm adrenaline”, thotë fotografi. Ai thotë se ekziston një grup i adhuruesve të fotografive nga perspektiva e zogut dhe janë aq shumë të përkushtuar ndaj kësaj pune se që nuk qetësohen derisa të mos ngjiten dhe “pushtojnë” çdo ndërtesë në qytetin e tyre, shkruan Daily Mail.

Marr nga: Telegrafi
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi