Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Policia maqedone arrestoi personat që frikësonin qytetarët se po vjen kiameti

Shko poshtë

Policia maqedone arrestoi personat që frikësonin qytetarët se po vjen kiameti

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu May 19, 2011 4:15 pmShumë qytetarë në Maqedoni kanë parë këto ditë pllakatet e shpërndara nëpër qytet ku u tërhiqet vëmendja se dita e kiametit do të ndodhë më 21 maj, vetëm edhe katër ditë. Edhe pse ky tregim duket si “punë hajgare”, megjithatë policia e Maqedonisë e mori seriozisht e cila pas thirrjeve të vazhdueshme të qytetarëve ftoi dy persona në bisedë informative.

Sipas mediave maqedone, në disa qytete të mëdha të Maqedonisë janë vendosur pllakate në të cilat shkruhet: “Dita e Kiametit është 21 maji, keni frikë nga Zoti”, ndërsa anëtarët e sektit u shpërndajnë edhe fletëpalosje qytetarëve të rastit me përmbajtje të ngjashme.

Zyrtarët e policisë në Maqedoni njoftuan se janë arrestuar disa qytetarë të huaj. Policia ua tërhoqi vërejtjen se ata po shpërndajnë material me përmbatje shqetësuese dhe duhet të ndalen menjëherë.

Njerëzit që shpërndajnë fletëpalosje janë paraqitur si pasues të sektit Family Radio. Ky është një sekt nga New Yorku i cili beson se udhëheqësi i tyre shpirtërorë me anë të një formule matematikore ka zbuluar kodet sekrete të Biblës dhe se fundi i botës pritet brenda disa ditësh.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi