Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Ushtria shtiu në UFO? (Video)

Shko poshtë

Ushtria shtiu në UFO? (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed May 18, 2011 2:37 pm

Banorët e fshatit Lespolin në Rusi mbetën të befasuar kur në qiellin e natës panë një objekt të madh rrotullues. Banorët u mbyllën në shtëpi nga frika dhe filluan ta vështrojnë objektin, ndërsa sipas përshkrimeve thuhet se ata kanë parë një pjatë të madhe fluturuese.

Objekti është vërejtur edhe nga baza e afërt ushtarake, edhe pse nuk dukej në radar. Për tu mbrojtur nga kërcënimi potencial dhe pa dashur të fillojnë një konflikt të hapur me fluturaken e panjohur, ata shkrepën vetëm disa fishekzjarrë ndriçuese.

Pas kësaj ky objekt, sipas raporteve, u zhduk. Edhe pse banorët janë të bindur se kanë parë një fluturake jashtëtokësore, shpejtë erdhi edhe sqarimi i ekspertëve ushtarak dhe shkencorë.

Njëra nga sqarimet ishte se ndoshta objekti ka qenë ndonjë meteor ndriçues ose ndonjë fenomen tjetër atmosferik, i cili gjatë përzierjes me molekulat e ujit dhe gazrat e moçalit, mund të shkaktojë një efekt të ngjashëm. Sqarimi tjetër ishte se ndoshta bëhet fjalë për migrimin e karkalecave ndriçues. Por asnjëra prej këtyre dy teorive nuk sqaron pse ushtria u detyrua të intervenojë. Raportin në lajme mund ta shihni në videon më poshtë:

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi