Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Vepër arti me 100.000 dollarë

Shko poshtë

Vepër arti me 100.000 dollarë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed May 04, 2011 9:03 pmArtisti gjerman Hans Peter Feldmann vendosi t’i shpenzojë 100.000 dollarë para të gatshme për ta punuar veprën e tij më të re artistike e cila do të ekspozohet në Muzeun e Artit Modern në New York.
Kartëmonedhat të cilat i përdori për ta punuar veprën artistike i fitoi në vitin 2010 kur fitoi shpërblimin “Hugo Boss” me vlerë prej 100.000 dollarësh.

Zyrtarë nga muzeu Guggenheim tha se artisti ka përdorë kartëmonedhat për të pikturuar një prodhim të konsumit masiv, e jo si simbol të kapitalizmit.

Feldmann u bë i famshëm me ekspozitën e fotografive në të cilat portretizoi qindra njerëz nga fëmijëria deri në moshën 100 vjeçare.

Sa i përket parave të cilat do të ekspozohen në murin e muzeut, për to do të kujdesen rojet dhe kamerat e sigurisë, ndërsa artisti 70 vjeçar planifikon t’i marrë paratë prapë pas ekspozitës e cila hapet më 20 maj.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi