Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Kubanezi mbështolli një cigare 81.8 metra

Shko poshtë

Kubanezi mbështolli një cigare 81.8 metra

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed May 04, 2011 9:02 pmKubanezi Jose Castelar mbështolli cigaren më të gjatë në botë dhe kështu për herë të pestë u regjistrua në Librin e Rekordeve Guinness. Cigarja është e gjatë 81.8 metra.
Castelar vendosi rekordin e tij të pestë në krijimin e cigareve më të gjata në botë. Atij iu nevojitën orë të tëra punë për ta mbështjellë cigaren, por ai pëlqen këtë “punë”.

“Kuba është vend i njohur për rritjen e duhanit dhe derisa të ekzistojë unë Kuba do ta ketë cigaren më të gjatë në botë”, tha 67 vjeçari për AP-në.

Castelar punoi për këtë cigare prej 25 prillit, çdo ditë nga tetë orë. Theu rekordin, sërish u regjistrua në librin e rekordeve Guinness, por nuk e ka ndërmend të ndalet. Qëllimi i tij është ta krijojë një cigare të gjatë 100 metra. Përndryshe, cigarja mund edhe të ndizet, por Castelar dëshiron ta shfrytëzojë për qëllime promovuese.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi