Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Avokado, molla dhe rrushi, eliksir për lëkurën

Shko poshtë

Avokado, molla dhe rrushi, eliksir për lëkurën

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon May 02, 2011 7:17 am

Avokado, molla dhe rrushi, eliksir për lëkurën

Nëse dëshironi që të mbroni lëkurën dhe të mos ju shfaqen rrudhat duhet të konsumoni avokado, molla dhe rrush, sugjeron profesori nga Vjena, Hademar Bankhofer.
Avokado, është e pasur me vitamina E. Mbron lëkurën prej materieve agresive të dëmshme dhe përbrenda forcon indin lidhës, sugjeron profesori nga Vjena, Hademar Bankhofer. Ai sugjeron edhe disa artikuj të tjerë që ushqejnë lëkurën përbrenda.

Eliksiri më i lirë që rinon lëkurën janë mollët, të cilat nga brenda rregullojnë nivelin e sheqerit në gjak. Radikalët e lirë që plakin lëkurën do të refuzohen nga çaji i gjelbër dhe me këtë rast do të ngadalësohet procesi i plakjes së lëkurës.

Në shumicën e rasteve mollët garantojnë një lëkurë të përtërirë. Teni ynë kohë pas kohe plaket, sepse sheqeri nga ushqimi e inicion një proces të tillë. Përkundrazi, mollët mbajnë nivelin e sheqerit në gjak.

Për një lëkurë të përtërirë përkujdeset edhe rrushi, ngase përmban lëngje që parandalojnë rrudhat.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi