Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Kung-fu Panda e vërtetë!

Shko poshtë

Kung-fu Panda e vërtetë!

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed Apr 27, 2011 6:22 pm

Vështirë është ta paramendosh dikë që i bën keq kësaj kafshe simpatike, por falë njeriut, pandat janë njëra prej specieve më të rrezikuara në botë. Edhe pse njihen për jetën e rehatshme dhe përtacinë ato nganjëherë dinë “të qarten” sidomos nëse duhet t’i mbrojnë këlyshët.
Këto kafshë simpatike arrijnë peshën deri në 160 kilogramë, por rrallë tregojnë agresivitet, përveç në rastet kur duhet t’i mbrojnë pasardhësit ose territorin. Kohën e lirë e kalojnë duke u ushqyer ose duke u dremitur.

Por ky shembull nga streha e pandave në qytetin kinez Chengdu tregon se edhe këto kafshë i kanë “pesë minutat e tyre” :) Shikojeni!

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi