Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Për një zemër të shëndetshme, ecni 30 minuta në ditë

Shko poshtë

Për një zemër të shëndetshme, ecni 30 minuta në ditë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed Apr 27, 2011 6:19 pm

Për një zemër të shëndetshme, ecni 30 minuta në ditë

Specialistët paralajmërojnë se personat e shqetësuar për shëndetin e zemrës është mjaftueshëm të ecin 30 minuta në ditë.
Sporti, i cili ul gjysmë për gjysmë riskun e krizave të zemrës dhe përshpejton procesin e shërimit tek të sëmurët me zemër, mund të jetë shumë i dëmshëm nëse bëhet në mënyrë të pavetëdijshme.
Duke pohuar se për të pasur një zemër të shëndetshme nuk është e nevojshme të vraponi me orë të tëra apo të mbylleni në sallonet e sportit, specialistët paralajmërojnë se personat e shqetësuar për shëndetin e zemrës është mjaftueshëm të ecin 30 minuta në ditë.
Por, mos e ngatërroni këtë ecje me shëtitjen e dyqaneve të një qendre tregtare. Sepse, ecja më e dobishme për zemrën është ecja e realizuar në një ambient mbushur me oksigjen dhe ecja në tempo. Orët më të përshtatshme për të bërë ecje janë pasdite, nga ora 16:00-19:00.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi