Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Termitet hëngrën dhjetë milionë rupi në bankë

Shko poshtë

Termitet hëngrën dhjetë milionë rupi në bankë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Apr 23, 2011 11:02 am

Termitet hëngrën dhjetë milionë rupi në bankë

Policia e Indisë njoftoi se termitet hëngrën kartëmonedha në vlerë prej 10 milionë rupi (222.000 dollarë), të cilat gjendeshin në një kasafortë të çeliktë në bankën e qytetit Barabanka, në shtetin perëndimor Uttar Pradesh të Indisë.
Siç njoftoi agjencia e lajmeve AP, dëmin të cilën e shkaktuan termitet e zbuloi të mërkurën drejtori i bankës kur e hapi kasafortën në ndërtesën e vjetër të bankës.

“Policia ka filluar hetimet për të vërtetuar se si termitet sulmuan grumbullin e kartëmonedhave të ruajtura në kasafortën e çeliktë”, tha përfaqësuesi i policisë indiane, duke shtuar se në të kaluarën termitet kanë “asgjësuar” edhe inventarin dhe dokumentet e bankës.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi