Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

“Koleksion me çudira„

Faqja 5 e 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Next

Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:36 am

Gruaja feston ditëlindjen e gabuar – 106 herë
Një nga gratë më të vjetra të Britanisë së Madhe ka qenë duke e festuar ditëlindjen e saj në ditën e gabuar, për me shumë se një shekull.

Lena Thouless, 106-vjeçare, nga qyteti Bowthorpe në Norwich, ka kaluar tërë jetën e saj duke e festuar ditëlindjen më 23 nëntor.

Por një hulumtim i bërë nga e bija e saj, Lena Brooks, zbuloi se ajo është dashur të fryjë qirinjtë një ditë më herët, shkruan gazeta britanike Daily Telegraph.

Brooks, 55-vjeçare, gjithashtu nga Bowthorpe, ishte habitur kur krejt rastësisht e zbuloi se e ëma e saj në fakt kishte lindur më 22 nëntor.

Ajo e kuptoi këtë nga certifikata e lindjes së nënës së saj dhe ka mbetur e hutuar pse familja gjithmonë e ka shënuar ditëlindjen e saj me një ditë vonesë.

"Ishim të befasuar kur e kuptuam këtë. I kam pyetur të gjithë në familje por askush nuk di të thotë pse ka ndodhur ky keqkuptim. Mirëpo ne do të vazhdojmë të festojmë ditëlindjen e nënës me 23 nëntor sepse kjo është dita që jemi mësuar të gjithë ta festojmë atë", ka thënë zonja Brooks.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:37 am

Si të mashtrohet në analizat e urinës
Dy të arrestuar në California të SHBA-ve janë deklaruar fajtor për shitjen e penisëve artificial të cilët meshkujve u kanë ndihmuar që të mashtrojnë në testet për praninë e drogës në urinë.

George Wills dhe Robert Catalano janë pronarë të kompanisë së internetit Puck Technology e cila ka shitur rekuizita me emrin Whizzinator. Së bashku me organin gjenital artificial janë shitur edhe pajisje për ngrohje dhe urinë artificiale.

Nga zyra e gjykatëses amerikane Mary Beth Buchanan në është njoftuar se qëllimi i Whizzinatorit dhe një rekuizite tjetër me emrin Go Number One është që tu mundësojë pronarëve të tyre të kalojnë pa problem testin e urinës.

Wills e Catalano përballen me dënim prej gjysmë milionë dollarësh.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:37 am

Shpërblim për ata që emërojnë fëmijët Musolini
Prindërve italianë janë duke u ofruar para për të emëruar fëmijët e tyre sipas diktatorit fashist italian Benito Mussolini apo sipas gruas së tij Rachele.

Partia e vogël italiane “Fiamma Tricolore” do të paguaj 1.500 euro për prindërit në pesë fshatra jugore nëse i përdorin emrat e tyre.

Një zëdhënës i partisë ka thënë se “ata janë emra të mirë" dhe se iniciativa ishte një mënyrë për të bërë homazh për rrënjët e kësaj lëvizje.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:37 am

Shkencëtarët në anën e marihuanës
Parlamenti britanik ka konkluduar se “bari” është drogë më e fortë sesa që ka qenë një vit më parë dhe e ka vendosur në grupin e opiateve të rrezikshme dhe kështu i ka rritur dënimet për konsumimin e tij.

Shkencëtarët britanikë kanë gjykuar vendimin e qeverisë së tyre që të bëj më të rrepta dënimet për përdorimin e marihuanës.

Në letrën dërguar gazetës “The Guardian” ata thonë se Qeveria injoron këshillat e ekspertëve të vet për këtë çështje dhe se vë në konfuzion publikun duke e vendosur marihuanën në grupin e drogave “më të forta”.

Në Britani droga klasifikohet varësisht nga dëmi që ajo shkakton, derisa në klasën A gjenden drogat më të rrezikshme. Qeveria tani do që kanabisi të vendoset nga klasa C në klasën B, prandaj edhe dënimet për posedim do të ishin më të mëdha.

Dhoma e Lartë e parlamentit britanik ka pranuar klasifikimin e ri, derisa Dhoma e Ulët, e cila është më e fuqishme, qysh në fillim të muajit ka miratuar këtë masë.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:37 am

Pa urime krishtlindjesh për shkak të krizës ekonomike
Kriza ekonomike e cila ka goditur Letoninë ka shtyrë Qeverinë e këtij vendi që funksionarëve shtetërorë tu ndalojë dërgimin e urimeve për Krishtlindje dhe organizimin e ndejave të cilat në mënyrë tradicionale mbahen në fund të vitit.

"Ky është vetëm pjesë e vogël e kursimit në buxhetin shtetëror", ka thënë përfaqësuesi për media i kryeministrit letonez Edgars Vaikus.

Në vend të dërgimit të urimeve për Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri me postë, të punësuarit në shërbimet shtetërore do të mund të dërgojnë dëshirat e tyre më të mira vetëm me anë të postës elektronike (e-mailit) pa pagesë. Qeveria e kryeministrit Ivars Godmanis gjithashtu ka zvogëluar shpenzimet për udhëtime zyrtare, seminare dhe konferenca.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:37 am

Hajni përdorë lubrifikant për të nxjerrë unazën nga dora e gruas
Policia ka thënë se një hajn ka përdorë lubrifikant të ngjashëm me Vazelinën për të nxjerrë një unazë të shtrenjtë nga dora e një plakë në pikë të ditës.

Autoritetet policore kanë thënë se dy meshkuj goditën automjetin e plakës 80-vjeçare Helen Artim, dhe më pas e lutën atë të hap bagazhin për të shikuar se çfarë dëmesh ishin shkaktuar nga “aksidenti”.

Policia ka thënë se i dyshuari vendosi dorën e vet mbi dorën e plakës, duke e mbuluar atë me “një lloj lubrifikanti”, dhe më pas e përdori një peshqir për ta pastruar. Është pikërisht momenti kur policia beson se ai i nxori unazën nga gishti i plakës Artim. Unaza është vlerësuar në mes të 20.00000 deri në 30.00000 dollarë amerikanë.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:37 am

Aktorët robotë
Robotët do të shfaqen në skenë së bashku me aktorët në një shfaqje të re në Japoni.

Makinat janë programuar në mënyrë të veçantë që të flasin disa pjesë të skenarit së bashku me aktorët njerëz dhe të lëvizin nëpër skenë, njofton BBC.

Skenaristi Oriza Hirata thotë se kjo shfaqe do ta sjellë në pah raportin ndërmjet njerëzimit dhe teknologjisë.

Shfaqja e cila mban titullin “Hataraku Watashi” (“Unë, punëtori”) është caktuar të shfaqet në një të ardhme shumë të afërt, ndërsa premiera e saj do të jepet në Universitetin e Osakës.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:38 am

Fotografia e familjes në kuletë e bën policin të mirë
Fotografia e gruas dhe fëmijëve në kuletë do të duhej t’i parandalonte policët të pranojnë mito apo në çfarëdo mënyrë tjetër të shkelin ligjin dhe “rregulloren e brendshme”, shpreson kryetari i komunës meksikane Aguascalientes.

Policët e qytetit në Aguascalientes, në veriperëndim të Meksikos, do të duhet të bartin fotografinë e familjes së tyre në kuletë, që të mos lëshohen në keqpërdorime apo korrupsion, ka deklaruar të mërkurën kryetari i komunës lokale.

"Secili polici do të duhet të bart fotografinë e familjes në kuletë: çdo herë që ta hap do të shoh bashkëshorten dhe fëmijët e tij, dhe do t’i bie ndërmend e keqja që do t’u sillte atyre në rast të veprimeve të palejueshme", ka deklaruar kryetari i komunës Gabriel Arellano në një konferencë të organizuar për media.

Qëllimi është që 1.600 policë të qytetit “të ndjehen të turpëruar” kur të mos bëjnë atë që e kanë detyrim të bëjnë", ka vazhduar ai.

Prej fillimit të vitit 2008, 67 policë nga Aguascalientes janë marrë në pyetje për shkak të “shkeljes së rregullores së brendshme", derisa 20 prej tyre janë nën hetim.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:39 am

Tetëvjeçari i pakënaqur përplasë automjetin e mësueses
Një nxënës tetëvjeçar gjerman i cili deshi t’i ankohet nënës së tij sepse ishte larguar nga ora e mësimit mori automjetin e mësueses dhe e përplasi atë, ka thënë policia.

Djaloshi, i përjashtuar nga ora e mësimit për prishje të rendit, i ka grabitur çelësat e mësueses derisa ajo nuk po shikonte dhe arriti ta ndezë atë, ta nis dhe ta fus automjetin në shpejtësinë e parë.

"Burri i vogël voziti për 25 metra para se të përplaset në një Volvo, gjithashtu i parkuar në parkingun e shkollës", ka thënë një zëdhënës policor në qytetin gjerman Zwickau të enjten.

Më vonë, djaloshi i ka thënë policisë se ka dashur të vozis në shtëpi për t’u ankuar tek nëna e tij për faktin që mësuesja e kishte përjashtuar nga ora e mësimit.

Policia ka vlerësuar se dëmin të cilin e shkaktuar ai të jetë rreth 8.00000 euro.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:39 am

Pinguinët homoseksualë kapen në hajni
Punëtorët e një kopshti zoologjik në Kinë kanë ndarë një çift të pinguinëve homoseksualë nga pjesa tjetër e grupit sepse ata të dy, nga dëshira për trashëgimi, kanë vjedhur vezët nga çiftet tjera.

Pinguinët homoseksualë janë kapur duke vjedhur vezët nga çiftet heteroseksuale në kopshtin zoologjik Polar Land të qytetit kinez Harbin. Në këtë vepër i ka shtyrë dëshira e natyrshme për tu bërë prindër.

Çifti i pinguinëve ka zëvendësuar vezët me gurë për të fshehur krimin e tyre, mirëpo prapëseprapë janë kapur dhe janë ndarë nga grupi i tyre.

Punëtorët e kopshtit zoologjik kanë ndarë meshkujt nga pinguinët tjerë për të evituar këto probleme në sezonin e klloçitjes së vezëve.

''Një prej detyrave të meshkujve të rritur është që të ruajnë vezët, mirëpo edhe përkundër faktit se nuk kanë predispozitat biologjike për trashëgimi, ekziston dëshira natyrore'', ka thënë një prej rojtarëve të kafazit me pinguinë.

''Ky nuk është diskriminim. Na duhet t’i ndajmë përndryshe marrëdhëniet në tërë grupit do të prishen'', ka thënë ai.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:39 am

Fëmijët dehen me “ujë” të restorantit
Një burrë kinez është duke kërcënuar me veprime ligjore pasi që një restorant i ka dehur dy djemtë e tij, duke u shërbyer alkool në vend të ujit mineral.

Kamerierët gabimisht u dhanë djelmoshave, të moshës 10 e 12 vjeç, një shishe të ujit mineral e cila përmbante alkool të pastër, raporton gazeta lokale Bandao City Daily.

Babai i tyre, zotëriu Sun, është duke kërcënuar me veprime ligjore pasi që ka mbetur i pakënaqur me ofertën e restorantit për një zbritje të çmimit dhe një lakër pa pagesë.

Ai kishte ftuar disa miq dhe të afërm për një ndejë në restorantin e një supermarketi në qytetin Qingdao, dhe ata kishin porositur ujë mineral për djemtë.

"Kamerieri u ndihmoj djemve të mbushin gotat e tyre me ‘ujë’, dhe ata i pinë", thotë Sun.

"Kah fundi i darkës, ne vërejtëm se djemtë po mbeteshin pa frymëmarrje të duhur dhe nuk kishin shikim të qartë. Pos kësaj, atyre iu vinte edhe erë e fuqishme alkooli", ka shtuar ai.

Në fund doli se shishja e ujit ishte mbushur me alkoolin e mbetur, të cilin kamarierët e kishin mbledhur derisa po pastronin tavolinat.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:40 am

Zgjon gruan nga koma, duke i kafshuar gishtërinjtë e këmbës
Një kinez ka arritur që me sukses të zgjojë gruan e tij nga koma pas 10 vitesh, duke i kafshuar gishtërinjtë e këmbës

Zhang Kui, nga Shenyang, ka thënë se ka provuar çdo gjë që i ka rënë në mend për të zgjuar gruan e tij pasi që ajo pësoi një lëndim koke në një aksident industrial.

"Kam lëshuar radion, kam kënduar dhe kam folur me të, madje e kam gudulisur, por asnjë prej tyre nuk funksionit”, ka thënë ai për gazetën kineze Liao Sheng Evening Post.

"Dikur mu kujtua se dikush më kishte thënë se shputat janë qendra e shumë nervave. Thashë ta provoj nëse mund ta zgjojë duke i kafshuar shputat e saj", ka thënë Zhang.

Ai filloi t’i kafshojë gishtërinjtë e këmbës së saj me butësi dhe kështu ka bërë gjatë 10 viteve të fundit, derisa ajo papritmas nuk e shtrëngoi kyçin e këmbës së saj.

"U rrëqetha. Ishte sikur një person i vdekur të ta shtrëngojë dorën", ka thënë ai.

Gruaja e tij, Lv Fengshuang, tani mund të lëviz duart e saj dhe të buzëqeshet, edhe pse ende nuk është në gjendje të flasë.

Çifti ka qenë i martuar për 27 vite dhe Zhang tani është duke shpresuar në ndonjë mrekulli, që të dëgjoj sërish zërin e saj.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:40 am

Gjykata: Lodra e Sarkozyt nuk duhet të shpohet
Një gjykatë franceze e apelit thotë se lodrat e presidentit Nicolas Sarkozy mund të vazhdojnë të mbeten në shitje, por duhet të përmbajnë një vërejtje e cila thotë se shpimi i tyre mund të cenoj dinjitetin e presidentit.

Avokati i Sarkozyt ka kërkuar që lodrat të tërhiqen nga tregu, duke thënë se edhe presidenti, sikur çdo person tjetër francez, ka të drejtën mbi imazhin e tij.

Gjykata e apelit ka mbështetur një vendim të mëparshëm që lodrat të mbesin në shitje në emër të lirisë së shprehjes.

Por kjo gjykatë i ka urdhëruar tregtarit të tyre, kompanisë K&B Editions, të shtojë një vërejtje se përdorimi i gjilpërave të cilat vijnë me lodrën "përbën një sulm në dinjitetin personal të zotëriut Sarkozy".

Lodra me imazhin e presidentit francez kushton 12.95 euro dhe me të vjen doracaku dhe 12 gjilpëra.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 10:40 am

Kujt në Evropë i nevojitet prezervativi më i gjatë?!
Francezët pohojnë se kanë nevojë për prezervativët më të mëdhenj në Evropë, derisa grekët janë të kënaqur me prezervativët më të vegjël, ka dëshmuar një hulumtim.

Studimi i Institutit Këshillimor për prezervativë në Singen të Gjermanisë ka bërë një anketë në të cilin 10.400 meshkuj nga 25 shtete evropian janë lutur të matin organin e tyre gjenital dhe të fusin ato të dhëna në një bazë të caktuar të dhënave.

Sipas anketës, francezët kanë pohuar se në mesatare u nevojitet prezervativ i gjatë prej 15.48 centimetrash, që është rreth tri centimetra më i gjatë se për grekët, kërkesat e të cilëve kanë qenë më modestet.

Drejtori i Institutit gjerman Jan Vinzenz Krauze ka thënë së të dhënat janë grumbulluar në periudhën prej tetë muajsh. Krauze nuk ka dashur të përgjigjet në pyetjen nëse francezët të cilët kanë marrë pjesë në anketë kanë qenë të sinqertë.

Qëllimi i anketimit ka qenë vetëdijesimi i të rinjve për të përdorë prezervativë gjatë marrëdhënieve seksuale.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:52 pm

Çifti nga Chicago presin puthjen e parë deri në altar
Nuk dëshiron të puthet në takimin e parë? E çka thoni të prisni deri në martesë?

Melody LaLuz dhe Claudaniel Fabien nga Chicago e SHBA-ve kanë ndarë puthjen e tyre të parë të shtunën para altarit. Që të dy japin mësim për abstenim ndaj marrëdhënieve seksuale në shkollat publike dhe kanë praktikuar atë që kanë predikuar tek studentët e tyre tinejxherë.

Gazeta “The Chicago Tribune” raporton se çifti nuk ishte puthur asnjëherë më parë dhe asnjëherë nuk kanë qenë të vetmuar brenda një shtëpie.

Një mikeshë e Laluz ka thënë se mysafirët e dasmës brohoritën gjatë puthjes dy-minutëshe në mes të nuses 28 vjeçare dhe dhëndrit 30 vjeçar.

LaLuz dhe Fabien thonë se nuk kanë brenga se si do të kalojnë muajin e tyre të mjaltit në Bahama.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:53 pm

Arsyetim për udhëtarët të cilët vonohen për shkak të metrosë
Udhëtarët të cilët vonohen në shkollë apo në punë për shkak të vonesave në metronë njujorkeze, munden që nga ndërmarrja e qytetit për transport publik të kërkojnë arsyetim e cila më pas do t’u dorëzohet arsimtarëve apo shefave.

Agjencia New York City Transit i ka njoftuar udhëtarët se ka filluar të lëshojë arsyetime në formë dëshmie se ata nuk gënjejnë kur vonohen pas vozitjes me metro.

Udhëtarët kërkesat e tyre i kërkojnë me telefon, derisa kompani kontrollon datën dhe kohën e vonesës si dhe vërtetim zyrtar me të gjitha detajet e dërgon me anë të postës elektronike në afat prej dy javësh.

Agjencia brenda vitit lëshon rreth 34.00000 vërtetime mbi vonesat.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:53 pm

Dehet sepse nuk gjen alkoolistët anonimë
Kur gruaja e një biznesmeni të pasur u humbi rrugës për në takimin e alkoolistëve anonimë, nuk u ndal për të pyetur se në cilin drejtim të shkojë. Ajo në fakt u ndal në dyqan për të blerë dy litra verë të cilat shpejt i piu. Policia ka thënë se ajo është vozitësja më e dehur që kanë pasur rastin deri më tani të ndalojnë.

Pasi që policia e ka ndaluar për shkak të vozitjes së shpejt dhe të çmendur, Jane Hofmann ka qenë aq e dehur sa nuk ka qenë në gjendje as të fik motorin e automjetit.

Me 4.17 promilë në gjak, policët kanë vërtetuar se ajo ka qenë gruaja më e dehur që kanë ndaluar ndonjëherë. Kufiri i lejuar e alkoolit në gjak në Britani është 0.8 promilë.

Kur është ndaluar, ajo ka qenë tepër e dehur për të fikur motorin, e rrugës për në stacionin policor ajo është alivanosur disa herë prandaj është dashur që ta drejtojnë për në spital.

Fati në fatkeqësi është se policia e ka ndaluar me kohë!
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:53 pm

Pa atlete moderne në burgjet e New Yorkut
Atletet moderne sportive që prej sot janë ndaluar nëpër burgjet e New Yorkut, në tentim që autoritetet të ulin tensionet në mes të burgosurve.

Shërbimet e burgut kanë urdhëruar që të gjithë të burgosurit duhet të bartin të njëjtat këpuca që kushtojnë dy dollarë, shkruan gazete njujorkeze Daily News.

"Bëhet fjalë për një masë të kontrollimit të dhunës, posaçërisht në mesin e adoleshentëve të cilët duan të kanë veshje të markave të njohura të modës", ka thënë njëri prej zëdhënësve të burgut.

Shumica e të burgosurve njujorkez bartin rrobat personale e jo rrobat e burgut.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:53 pm

Balona qetësues nga sapuni
Këshilli i qytetit të Boltonit në Britani të Madhe ka vendosur që të rinjtë e dehur dhe të shfrenuar t’i zbavit me shpërndarjen e "pajisjes" për të fryrë balona nga sapuni dhe kështu të ulë sjelljen e dhunshme nëpër rrugët e qytetit!.

Lodrat e kaltra dhe portokalli do t’i shpërndajnë policët vullnetarë çdo të shtunë të muajit dhjetor.

Në këtë aksion, të cilin e ka propozuar organizata “Be Safe Partnership”, e të cilën e ka pranuar Këshilli i qytetit të Boltonit, zjarrfikësit dhe policia, shumë e konsiderojnë vetëm gjuajtje të parave të tatimpaguesve.

'Shpesh na bëjnë dëm në dyqan të dehurit agresivë dhe nuk mendoj se fryrja e balonave do të ndikoj që ata të qetësohen. Ka shumë gjasa që ata do të fryjnë balonat në drejtim të kalimtarëve të rastit”, thotë Elizabeth Edwards, pronare e një dyqani.

''Nuk dua të paguaj tatim nëse ata do ta shpenzojnë në këtë mënyrë”, ka shtuar ajo.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:53 pm

Gruaja gjen 14 gjarpinj në dhomën e saj të fjetjes
Një grua australiane ka menduar se ishte duke parë një ëndërr të keqe kur i gjeti 14 gjarpinj në dhomën e saj të fjetjes.

Esther Honegger,nga qyteti Fannie Bay në Northern Territories, ka thënë se ishte “tmerruar” kur pa 14 gjarpinjtë në tepih.

"Thashë me vete 'Oh Zot, a thua sa janë?',"ka thënë ajo për gazetën lokale Northern Territorian. "Unë i urrej gjarpinjtë dhe kudo që sillesha, para apo prapa, shihja një tjetër".

"Ata ishin gjithandej, një ishte mbledhur rreth jastëkut tim, një rreth karriges, dhe kur dola jashtë një ishte në korridor, tjetri në parmak dhe një tjetër shkallë”, ka shtuar Honegger.

"Ishte si një ankth. Kudo që ktheja kokën ata shfaqeshin", ka shtuar ajo.
Instruktorja e vozitjes thirri miqtë e saj, të cilët ajo thotë se nuk i besuan, e më pas thirri policinë të cilët i thanë të thërrasë lidhjen telefonike e cila punon 24 orë në ditë me gjarpinjtë.

Kapësi i gjarpinjve Geoff Brouff erdhi në shtëpinë e saj dhe arriti të kap shtatë nga gjarpinjtë më të ri.

Por mëngjesin e nesërm ai pranoi edhe një thirrje të xhindosur nga zonja Honegger e cila kishte gjetur edhe tjerë. Të nesërmen ajo gjeti edhe dy gjarpinj.
Tani ajo është duke shpresuar se të gjithë gjarpinjtë janë kapur.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:53 pm

Gruaja akuzohet për vjedhjen e dekorimeve të fqinjit
Një grua amerikane është duke u përballur me akuzat për vjedhje pasi që supozohet se i ka "vjelë" dekorimet e Krishtlindjeve nga oborri i fqinjit.

Zyra e sherifit të qarkut të Manchesterit në SHBA ka thënë se një grua 51-vjeçare është gjetur në shtëpinë e saj të hënën në mëngjes me dekorimet e së paku tri shtëpive rreth e qark.

Autoritetet kanë thënë se hulumtimi ka filluar rreth orës 4 e 30 të mëngjesit të hënës, pasi që një grua raportoi një zhurmë të madhe dhe zbuloi se Babadimri e dordoleci nuk ishin më në oborrin e saj.

Pasi që policët shkuan në shtëpinë e saj, një fqinje tjetër e cila po shëtiste qenin raportoi se ajo, gjithashtu, kishte qenë viktimë e vjedhjes.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:53 pm

Arrestohet për ndezje të grillit në banesë
Policia ka arrestuar një mashkull 44-vjeçar amerikan i cili kishte ndezur një grill të vogël brenda banesës së tij, duke i rrezikuar kështu fqinjët. Policia e ka paditur atë me rrezikimit të shkallës së dytë pasi që dy persona u sëmurën.

Policia e qytetit Ledyard në Connecticut të SHBA-ve thonë se grilli krijoi nivele të rrezikshme të monoksidit të karbonit në ndërtesë. Dy banorë ishin dërguar në spital për tu trajtuar.

Mashkulli është liruar pasi që ka paguar 500 dollarë amerikanë.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:54 pm

Rëntgeni zbulon hajnin
Tinejxheri amerikan ka tentuar të fshijë keqbërjën e tij duke i gëlltitur vathët të cilët i kishte vjedhur, mirëpo kjo nuk i ka bërë punë. Është arrestuar nën dyshimin për vjedhje dhe i është nënshtruar kontrollit me rëntgen.

Policia amerikane ka arritur falë rrezeve rëntgen të gjej vathët që ky i ri i kishte vjedhur nga qendra tregtare “JCPenney” në Naples të Floridas.

Autoritetet kanë njoftuar se William Colburn do të paditet për vjedhje dhe fshehje të dëshmive. Zëdhënësi i policisë së Naples ka thënë se roja i qendrës tregtare e ka parë 18-vjeçarin Colburn se si nga vitrina po vidhte vathët dhe po i vendoste në bocën e ujit.

Kur Colburn e hetoi se roja po i afrohej, ai piu ujin, e bashkë me të edhe vathët.
Policia ka njoftuar se kontrolli me rëntgen ka dëshmuar se vathët gjenden në lukthin e të dyshuarit. Zëdhënësi nuk ka mundur të thotë nëse hajnit të ri do t’i duhet ndihma mjekësore.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:54 pm

Holandezi rekorder në dhurimin e spermës
Si duket kur kohën tuaj të lirë t’ia dedikoni shëtitjes nëpër Evropë me qëllim të dhurimit të spermës, ndoshta këtë do të na mund të na e përshkruaj holandezi nga qyteti Maastricht. Ai është shpallur rekorder botërorë për “zbrazje” humanitare dhe tani numëron dyzetë e gjashtë fëmijë.

Holandezi Ed Houben jozyrtarisht është shpallur si dhuruesi më aktiv i spermës në botë. Me spermën e tij kanë mbetur shtatzënë 46 gra me të cilat mbanë kontakt të rregullt, e në shumë raste marrëdhënia është bërë miqësi e vërtetë.

Se sa larg shkon mirëkuptimi i Edit për vështirësitë me sterilitet, flet edhe fakti se pasi që ka përmbushur kuotën në klinikën për fekondim artificial prej 25 dhurimeve ka bërë aq reputacion sa që njerëzit kanë filluar ta kontaktojnë privatisht për tu ndihmuar me spermën e tij për të realizuar trashëgiminë e tyre.

“Këtë e bëj sepse e di sa e dëshpëruar mund të jetë dëshira për fëmijë. Pos kësaj, zvarritja nëpër klinika për fekondim mund të merr jashtëzakonisht shumë kohë dhe shumë para”, sqaron Ed pse ka vendosur që të kontribuoj në dhurim.

Sot Ed udhëton nëpër Evropë dhe rri nëpër hotele ku takon gra dhe çifte. Pas njohjes çifti merr epruvetën me spermën e tij dhe i lë që të kryen gjënë delikate vetëm. Nganjëherë, natyrisht, çiftet e vizitojnë edhe në shtëpinë e tij.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 19, 2011 4:54 pm

Gruaja thërret policinë pasi që burri, 82-vjeçar, merr Viagra
Një burrë 82-vjeçar italian i cili ka marrë një pilulë Viagra ka frikësuar aq shumë gruan e tij sa që ajo thirri policinë.

Giovanni di Stefano, nga qyteti i Palermos, ishte eksituar aq shumë sa që gruaja e tij mendoi se do të pësonte sulm në zemër prandaj thirri numrin 999 – që është numri i policisë në Itali.

"Policët nuk bënë asgjë, por prania e tyre kishte efektin e dëshiruar. Ai humbi interesim e tij për të bërë dashuri bukur shpejt", ka thënë një mik i familjes.

Gruaja e tmerruar 69-vjeçare, Carla, i ka thënë policisë: "Ai është 82 vjeçar prandaj mendova se një dashuri aq e madhe do të mund të kishte pasoja vdekjeprurëse".
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Koleksion me çudira„

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi