Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Si mund të luftohet ankthi ?

Shko poshtë

Si mund të luftohet ankthi ?

Mesazh nga EmoNa. prej Tue Dec 14, 2010 9:36 am

Disa persona kur shkojnë për herë të parë tek dentisti, ose kur detyrohen të shkojnë pas një kohe të gjatë jetojnë ankth. Frikat e pabaza, paragjykimet, zhurmat e pajisjeve e shtojnë ankthin.

Disa pika për të qetësuar veten

• Mos pini kafe apo ujë të gazuar të cilat do tju rrisin emocionin përpara shkuarjes në vizitë.

• Hani ushqime me shumë proteina si djathë, vezë... sepse këto rrisin prodhimin e lëndëve qetësuese për trupin.

• kur të shkoni për vizitë mos u vishni shpejt, dhe mos e ngisni makinën më shpejtësi.

• Mundohuni të pushoni sa më tepër një natë para vizitës.

• Mund të merrni me vete CD player për të dëgjuar këngët tuaja të preferuara.

avatar
EmoNa.
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-forum.4rumer.com/portal.htm

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi