Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Fermeri lyen delet me të kuqe për të mos ia vjedhur

Shko poshtë

Fermeri lyen delet me të kuqe për të mos ia vjedhur

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed Apr 13, 2011 12:31 pmNjë fermer nga Devon ka vendosur t’i lyej delet me ngjyrë të kuqe sepse u bë nervoz me hajnat që vidhnin delet nga kopeja e tij.
John Heard ngjyrosi 250 delet në përpjekje për ta shpëtuar kopenë nga hajnat. “Kopeja duket e çuditshme por ia ka vlejtur pasi sivjet nuk kam humbur asnjë dele”, thotë Heard, i cili tha se më shumë se 200 dele ia kishin vjedhur viteve të fundit.

“Kjo metodë funksionon pasi është shumë lehtë të dallosh delet dhe kjo ma lehtëson punën mua dhe fqinjëve të mi për t’i ndarë delet”. Ngjyra jo helmuese pas një kohe hiqet vetvetiu, të cilat shikohen me habi nga kalimtarët e rastit derisa shohin tufën duke kullotur në veri të Dartmoorit në Devon, shkruan Metro.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi