Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Edhe politikanët janë njerëz!

Shko poshtë

Edhe politikanët janë njerëz!

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed Apr 13, 2011 12:30 pmEdhe pse nganjëherë nuk na duket ashtu, edhe politikanët janë njerëz si ne nga kockat dhe mishi. Këtë e dëshmoi të hënën edhe një deputet i parlamentit në Indonezi, Arifinto anëtar i Partisë së Progresit Islamik, i cili u kap duke shikuar pornografi në kompjuterin e tij gjatë seancës parlamentare.
Situata u bë edhe më interesante pasi mu kjo parti miratoi ligjin i cili ndalon çdo formë të pornografisë, shikimit ose xhirimit. Me tu publikuar kjo fotografi në media, Arifinto dha dorëheqje.

Ai tha se edhe ai është njeri që nuk mund të përmbahet gjithmonë dhe në partinë e tij ka hasur në mirëkuptim. Nuk mërzitet fort se do të dënohet, edhe pse në Indonezi është praktikë një gjë e tillë.

Ylli i filmit i këtij vendi, Nazil Irham, u dënua me tre vjet e gjysmë burg pasi xhirimi shtëpiak i saj u publikua në internet.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi