Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Si te parandalojme tharjen e lëkurës?

Shko poshtë

Si te parandalojme tharjen e lëkurës?

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Apr 09, 2011 3:36 pm

Si te parandalojme tharjen e lëkurës?

Me kalimin e moshes, lekura juaj prodhon me pak vajra natyrale qe e ndihmojne ate te ruaje lageshtine.

Ne tharjen e lekures tuaj mund te ndikojne edhe ajri i thate, si dhe larja e tepert me uje te nxehte. Per te parandaluar nje lekure te thate dhe e cila kruhet, ndiqni udhezimet ne vazhdim:

- Shmangini dushin. Qendrimi i shpeshte nen uje heq vajin natyral, i cili i ndihmon lekures ta ruaje lageshtine. Qendrimi ne vaske eshte me i mire se sa qendrimi i gjate nen dush.

- Perdorni vajra te larjes ne vaske (Kujdes, pasi vajrat e bejne vasken te rreshqitshme).

- Perdorni sapune te bute.

- Perdorni locione per lekure te thate menjehere pas larjes, madje edhe para se te fshiheni me peshqir teresisht.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi