Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Tentoi ta trafikojë ariun e gjallë në bagazh të makinës

Shko poshtë

Tentoi ta trafikojë ariun e gjallë në bagazh të makinës

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Apr 09, 2011 8:40 amDoganierët rusë ndaluan një shtetas nga Ukraina në kufi, i cili dëshiroi të dilte nga shteti i tij me një ari të gjallë në bagazhin e makinës së tij Renault Kangoo, shkruan La Repubblica.

Burri me makinë arriti deri në kufi me Rusinë në jugperëndim të rajonit Belgorodu.
Ai i tha doganierëve se s’ka asgjë për të dëshmuar në kufi. Por doganierët gjetën në bagazh një ari të murrmë duke fjetur nën një mbulesë. Ai pastaj iu tha doganierëve se është ish artist cirku, ndërsa kishte vendosur ta mbante kafshën me të cilën kishte dhënë performanca me vite të tëra.

Burri nuk prezantoi kurrfarë dokumenti për t’i arsyetuar deklaratat e tij kështu që doganierët i thanë se ai do të dënohet për trafikim arinjsh.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi