Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Maratonistja 92 vjeçare

Shko poshtë

Maratonistja 92 vjeçare

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Apr 05, 2011 2:34 pm

Maratonistja 92 vjeçareGladys Burril është shpallur femra më e vjetër në botë e cila ka përfunduar maratonën, bile pa e ditur fare se ajo mund ta rrëmbente këtë titull para se të futej në garë.

E njohur me emrin Gladiatoria, 92 vjeçarja Burrill mori pjesë në Maratonën e Honolulusë, në Hawaii, në fund të vitit të kaluar dhe e përfundoi për nëntë orë e 53 minuta.

Libri i rekordeve Guinness tash ka konfirmuar zyrtarisht se ajo është gruaja më e vjetër që ka përfunduar një maratonë dhe titulli, pa dyshim se ka ngjallë interes se si plaka ruan tërë atë energji.

“Vetëm dil jashtë e vrapo”, thotë ajo. Burrill vrapoi për herë të parë në maratonë në moshën 86 vjeçare, duke vrapuar maratonën e pestë prej shtatë maratonave sa ka marrë pjesë ajo në Honolulu. Ajo i tha mediave se nuk ka plane për tu futur në garë edhe vitin e ardhshëm.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi