Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Kali më i vogël në botë së shpejti mbush vitin

Shko poshtë

Kali më i vogël në botë së shpejti mbush vitin

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Apr 01, 2011 3:46 pmEinstein, kali më i vogël në botë, i cili mezi mbërrin gjatësinë gjysmë metri, në prill pritet “ta festojë” ditëlindjen e parë.

Kali më i vogël në botë ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore kur në prill të vitit të kaluar lindi në fermën në New Hampshire të Britanisë së Madhe. Ky kali kur lindi ishte i gjatë gjithsej 35.5 centimetra ndërsa peshonte vetëm 2.7 kilogramë.

Në njëvjetorin e lindjes së tij pronarët Charlie Cantrell dhe Rachel Wagner do të publikojnë edhe një libër.

Sot Einsten kënaqet me jetën në një fermë të madhe, ndërsa ka bërë edhe shumë shokë, ndërmjet tjerash edhe zagarin Playboy dhe qenin Lilly. Einstein kur të bëhet katër vjeç, nëse nuk fillon të rritet, mund të regjistrohet në librin e rekordeve Guinness si kali më i vogël në botë. “Atij i pëlqen të luaj me fëmijët dhe natyrisht fëmijët e duan atë”, tha Charlie për gazetën Daily Mail.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi