Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Çka janë lotët e Krokodilit

Shko poshtë

Çka janë lotët e Krokodilit

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Dec 04, 2010 10:13 amPrej kohësh njerëzit kishin vëne re se krokodilët,pasi hanin gjahun e kapur në ujin e detit fillonin të lotonin.

Kjo dukuri të linte përshtypjen se kjo kafshe qante prenë e ngrënë.Prandaj dhe lindi shprehja “lotët e krokodilit” që përsonifikon hipokrizinë e njerezve të ligë.

E vërteta është se krokodilit nuk i vjen keq për kafshën e ngrënë,por është gjendra e kripës ajo që prodhon lotët.

Dhe pikërisht pasi krokodili ka kollofitur kafshën së bashku me ujin e kripur,fillon veprimin e saj gjendra e kripës që ndalon sasine e tepërt të kripës,e cila del jashtë në formën e pikave të lotëve.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi