Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Pse nuk është lehtë ta përballosh të vërtetën?

Shko poshtë

Pse nuk është lehtë ta përballosh të vërtetën?

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Mar 19, 2011 11:21 am

Pse nuk është lehtë ta përballosh të vërtetën?

Pse?

Sepse je mësuar aq shumë
me të pavërtetën
saqë
nuk është më e lehtë
ta përballosh të Vërtetën;

Edhe pse ti vuan
nga e pavërteta,
preferon të rrish
me atë me të cilën je mësuar;

çdo gjëje të re
është vështirë t’i përshtatesh,
duke përfshirë të Vërtetën;

Pra truri-mendja jote mendon
PSE TË SHQETËSOHEM
për t’iu përshtatur
së Vërtetës
ndërsa ti je
mësuar aq shumë me të Pavërtetën,
edhe pse ti vuan.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi