Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Parada e çiklistëve lakuriq

Shko poshtë

Parada e çiklistëve lakuriq

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Mar 14, 2011 11:01 am

Rreth treqind çiklistë të zhveshur u mblodhën në protestën e përvitshme "Ciclonudista Lima". Çiklistët lakuriq u shëtitën 11 kilometra nëpër rrugët e qytetit Lima dhe kërkuan më shumë të drejta për çiklistët në rrugë, në raport me shoferët e makinave.

Me këtë aksion ata dëshirojnë të promovojnë ngasjen e biçikletave si mënyrë e transportit që ndihmon në ruajtjen e shëndetit dhe ambientit.

Organizata “Cicloaxion” e cila organizon këtë garë, porositë që të gjithë pjesëmarrësit të jenë nudo pasi me trupat e tyre dëshirojnë të dëshmojnë se si trupi i njeriut është i brishtë në krahasim me makinat komplekse, siç janë automobilat dhe automjetet tjera.

“Ciklonudistët” organizohen që gjashtë vite rresht, ndërsa rregulla e vetme është që të jenë krejtësisht lakuriq, me mbathje të brendshme ose me trup të ngjyrosur derisa ngasin biçikletën.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi