Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Orteku në mënyrën ruse

Shko poshtë

Orteku në mënyrën ruse

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Mar 06, 2011 7:37 pm

Sasi të mëdha bore në majat e maleve mund të jenë të kobshme për alpinistët dhe skitarët.

Për këtë arsye parandalimi bëhet me shkaktimin artificial të ortekut.

Ekzistojnë metoda të ndryshme, ndërsa në Rusi këtë e bëjnë me topa...

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi