Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Psikologia lakuriq detyron burrat të flasin për ndjenjat e tyre

Shko poshtë

Psikologia lakuriq detyron burrat të flasin për ndjenjat e tyre

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Mar 04, 2011 7:20 pmPsikologia amerikane Sarah White (24 vjeçare) ka gjetur mënyrën se si t’i detyrojë burrat të qëndrojnë në terapi aq sa të flasin për ndjenjat e tyre. Ajo zhvishet lakuriq dhe përdorë një lloj të re terapie në New York.
Derisa i zhvesh ngadalë të gjitha rrobat një nga një, shpreson se ashtu do të depërtojë më thellë në nënvetëdijen e pacientëve.

“Gjatë kohës së seancave shfrytëzoj metodën e eksitimit në mënyrë që pacientët të marrin më shumë kontroll mbi jetën e tyre”, tha Sarah për gazetën “New York Daily News”.

Ajo beson se me lakuriqësi arrin rezultate më të mirë në njohjen e vetes dhe botës. Derisa studionte pa se diçka i mungonte terapisë klasike dhe i lindi kjo ide. Klientët e saj kryesisht janë burra.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi